Esileht > Kunstikool

Kunstikool

Kohila Koolituskeskuse kunstikoolis on võimalik õppida kunsti, keraamikat ja metalli (alates 01.09.2011). Õppetöö toimub kinnitatud õppekavade alusel ja alustame septembrikuu esimesel täisnädalal. Uute õpilaste vastuvõtt toimub augusti lõpus septembri alguses vestluse alusel.

Koolipidaja eesmärkideks on:

1. arendada tulevasi kultuuritarbijaid ja loojaid;
  2. võimaldada noortele sisukat ja mitmekülgset kunstiharidust, uusi teadmisi ja oskusi;
  3. toetada noori kaasaegse kunstikeele omandamisel, anda neile võimalus igakülgseks arenguks ja eneseväljenduseks;
  4. tunnustada, toetada õpilaste omaalgatust;
  5. võimaldada noortele arvestatav ettevalmistus kunstikooli või kunstikõrgkooli astumiseks;
  6. läheneda õpilastele individuaalselt ja paindlikult.

Kunsti huviala

Keraamika huviala

Metalli ja disaini huviala

Kunsti huviala

Hindamine toimub suulise hinnangu andmisega kaks korda aastas ülevaatusel. Paremad tööd esitatakse näitusel Kohila Koolituskeskuses. Õppeaasta lõpus saavad õpilased tunnistused, kus on kirjas läbitud tehnikad.

Kunstikooli noorema astme lõpetamisel saavad õpilased lõputunnistuse eelnevate aastate tööde kokkuvõttes ja vanema astme lõpetamisel, teeb õpilane õpetaja juhendamisel iseseisvalt lõputöö ning koostab portfolio, mida esitleb komisjonile.
Teema ja tehnika valik on vaba. Samuti külastame kunstinäitusi ja üritusi ning võtame osa kunstikonkurssidest.

Kunsti huviala tunnid toimuvad kas 2, 3 või 4 korda nädalas olenevalt tunniplaanist ja vanusegrupist.
Õppeained on: joonistamine, maalimine, kompositsioon+värvusõpetus, vormiõpetus ja kunstiajalugu (kahel vanemal grupil).

Vanusegrupid:
eelkool: 1 aasta 6-8 aastased
eelkool: 1 aasta 9-10 aastased
noorem aste: 2 aastat 11-14 aastased
vanem aste: 3 aastat 15-18 aastased lisaaasta: 1 aastat 18- 19 aastased (lisaasta saab valida vastavalt kunstikooli võimalustele).

Kunstikoolis on õppemeetoditena kasutusel: stuudiotöö, vahel ka kodused ülesanded, worksohpid ja väljasõidud, temaatilised projektid konkurssidel, näituste korraldamine ning näitustel osalemine.

Hindamine toimub suulise hinnangu andmisega kaks korda aastas ülevaatusel. Paremad tööd esitatakse näitusel Kohila Koolituskeskuses. Õppeaasta lõpus saavad õpilased tunnistused, kus on kirjas läbitud ained.

Kunstikooli noorema astme lõpetamisel saavad õpilased lõputunnistuse eelnevate aastate tööde kokkuvõttes. Kunstikooli vanema astme lõpetamisel teeb õpilane õpetaja juhendamisel iseseisvalt lõputöö ning koostab portfolio, mida esitleb komisjonile. Lõputöö teema ja tehnika valib õpilane ise.

Peale kunstikooli lõpetamist on õpilasel võimalik õpinguid jätkata nn. lisaaastatel, keskendudes oma valitud teemadele.

Keraamika huviala

Võtame vastu õpilasi kahes vanusegrupis:
1. noorem aste: õppeperiood kestab 3 aastat (lapsed vanuses 10-13 aastat).
2. vanem aste: õppeperiood kestab 3 aastat (lapsed vanuses 14-18 aastat).

Õppetöö toimub kinnitatud õppekavade alusel ja alustame septembrikuu esimesel täisnädalal. Uute õpilaste vastuvõtt toimub vestluse alusel.

Õppeained:

1. Põhjalikud teadmised keraamikast kui ainest.
  2. Erinevad tehnikad keraamikas.
  3. Dekoori kasutamine, selle kandmine savi pinnale.
  4. Kipsi kasutamine abivahendina keraamilise eseme valmistamisel.
  5. Vormiõpetuse arendamine.Keraamika põletamine ja keraamikaahju kasutamine.
  6. Suvepraktikatel erinevate välipõletusviiside teostamine.

Metalli ja disaini huviala

Õpilaste vastuvõtt huvialale toimub motivatsioonivestluse alusel. Selle kinnituseks on õpilase otsus valida vastav õppeeaine ning püsiv huvi selle vastu.

Kohila Koolituskeskusel on õpilaste käsutuses kõigile kaasaegsetele tingimustele vastav ja vajaliku sisustusega metallitöö klass.

Aktiivne osaleja valmistab unikaalse esteetilise teose, mille juures on näha õpilase kogemusi reaalse keskkonna avastamisel ja võimekust pakkuda sellele loovalt ning vastutustundlikult lisandväärtust. Töödeldavad materjalid: metallid, tehismaterjalid, kivimid, puit, pinnakattematerjalid.

Samuti õpitakse loovalt märkama ja esteetiliselt vastutustundlikult väljenduma reaalses (versus virtuaalses) kultuurilises ruumis, pakkudes selleks parimat õpikeskkonda. Oluline on õppija isikuomaduste arenemine läbi looduskeskkonna vaatlemise ja käelise tegevuse. Õpitakse looma ning valmistama esmeid esteetiliselt vastutustundlikult ja kasutama töödeldavaid materjale säästlikult. Õppekava läbimisel on tagatud õpilase tulemuslik esmaste käsitöötehnikate omandamine metallide töötlemiseks; kavandi joonistamise harjumus; pinnalise ja ruumilise ettekujutuse ja kujutamise arendamine.

Hindamine toimub õpetajate suulise hinnangu ja tagasiside andmisega õppijale. Õppekava läbinu saab tunnistuse, millel kajastatatakse omandatud oskusi.

<<  August 2017  >>