Kangaklassi kodukord

Kangaklassi kodukord

 1. Vali endale sobivad teljed ja pane end järjekorda.
 2. Kui jõuab kätte Sinu järjekord, on Sul võimalus max. 2 nädala jooksul kududa kuni 10 meetrit vaipa.Kui niietad ja soastad kangast, saad 2 päeva lisaks. Pane järjekorra lehele kirja ka alustamise kuupäev, siis teavad teised oma aega planeerida.
 3. Igal kudujal on sinises kaustas oma numbriga lehekülg, kuhu ta paneb kirja oma kudumise tunnid ja kanga mahalõikamisel vaiba meetrid koos narmastega (kanga lõpus arvestada narmasteks 10 cm). Vaiba mahavõtmine ja mõõtmine võiks toimuda laupäeviti või mõne teise kuduja juuresolekul.
 4. 1 töötund maksab kangatoas:0,40 €/tund.
 5. 1 töötund = kudumine, lõikamine, kerimine (maksmine peaks toimuma vaiba mahalõikamisele järgneva kuu jooksul).
 6. Lõime hind vastavalt lõngade arvule kangas: 0,50 – 1,50 €/meeter.
 7. Hoia oma töökoht puhas! Pärast iga tööpäeva pühi puhtaks põrand. Kudumise lõpetamisel, enne, kui annad teljed järgmisele, võta niiske lapiga tolm ka kangastelgedelt. Tolmulapid asuvad pappkarbis kapi peal ja veepudel riiulis.
 8. Kasuta kangatoa materjale ja vahendeid säästlikult!
 9. Ole kaaslastega sõbralik!
 10. Kui Sinu 2 nädalat saab täis või vaip varem valmis, võta ühendust järjekorras oleva järgmise kudujaga ja teata talle, et ta võib kuduma tulla. Hoolitse selle eest, et kangasteljed tühjalt seisma ei jääks.
 11. Kirjuta järjekorra lehele ka lõpetamise kuupäev.
 12. Kui Sa mingil põhjusel ei saa oma järjekorra saabudes tööd alustada, teata sellest kindlasti järgmisele kudujale.
 13. Igal kudujal on kohustus anda oma panus kanga käärimisel, üles panemisel, niietamisel ja soastamisel. Selleks on sisse seatud vihik, kuhu kirjutatakse üles tööde teostajad.
 14. Juhendajat alates jaanuarist 2024.a. kohapeal ei ole, abi võib küsida pikaaegsematelt kudujatelt. Töötundide eest tasumine on peale töö valmimist administraatorile sularahas või arve alusel ülekandega.
 15. Oma häid ideid ja mõtteid jaga alati teistega, selleks on hea võimalus laupäeviti, kui teeme ühiselt tööd või istume kohvilauas, maitseme kaasatoodud kohvikõrvast ning arutame ka maailma asju.
 16. Kodukorrast mitte kinnipidamise, võlgnevuse ja pettuse korral on õigus seltsingu liikmete otsusel kuduja kangatoast kõrvale jätta!
 17. Kodukord on kinnitatud ja vastu võetud seltsing “Vaiba-Liine” koosolekul 15.01.2011

Jõudu tööle!