Filmiprojekt „Kulinaarsed animatsioonid Tohisool“

Karl Mothanderi „Kulinaarsed vested“ (Stockholm 1931; LR 40/2014) raamatu järgi.
Juhendajad animaatorid: Triin Sarapik-Kivi ja Villem Tammaru.
Toimumise aeg: 25.08.–29.08.2021 Kohila Koolituskeskuses Tohisool.

Filmi saab näha siit https://youtu.be/7M-sNYgVUQk

Tohisoo viimane mõisahärra Carl Axel Mothander on lisaks raamatutele kirjutanud ka värvikaid “toidublogisid”. 2014 aastal andis Loomingu Raamatukogu välja tema teose “Kulinaarsed vested”, mis koosneb toredatest toiduvalmistamise lugudest.
C. Mothanderil oli suur roll Tohisoo mõisa ajaloos. Tema elust ja tegemistest on palju kirjutatud nii Eestis kui Rootsis. Tohisoo mõisa animatsiooni laagri töö käigus said noored osa tema kulinaarsete fantaasiate pärandist. See oli huvitav rännak ajalukku ja ühtlasi viis kuidas õppida tundma oma kodukandiga seotud inimesi ja kombestikku.
Õpilased omandasid teadmisi erinevatest animatsiooni tehnikatest (lamenukk, tahvlijoonis, maalianimatsioon, piksillatsioon, plastiliin)ja kindlasti ka loo jutustamisest filmikeeles vms hoides fookuses Mothanderi toredaid suupisteid ja nuputades kuidas anda edasi toidutegemise juhiseid animatsiooni tehnikaid rakendades.

Täname: Kohila valda, Kohila gümnaasiumit ja HTM-i õpihuvilaagri toetuse eest!